איחוד תיקים

איחוד תיקים

מדינת החוק הגיעה כבר מזמן למסקנה כי יש להקל על החייב שהגיע למצב של פשיטת רגל ולסייע לו לשלם את חובותיו. אין כל תועלת בהחמרת הדין אתו כאשר הדבר רק עלול להחמיר את מצבו. ההקלות השונות והאפשרויות כמו איחוד תיקים או בקשת הפטר באים למעשה לסייע לחייב להתמודד מול נושיו ולאפשר לו פתיחת דף חדש בחייו הכלכליים תוך שהוא נהנה מהסדר נוח והגיוני של החזר החובות שלו. מהו איחוד תיקים?

לפני שנים ספורות הוחל חוק המאפשר לנושים ליהנות מהקלות שונות הבאות לסייע לו בהחזר חובותיו ובהתנהלות הגיונית מול נושיו. אם עד אז היה עליו להתמודד עם חובות עתק שלא הייתה לו באמת דרך הגיונית לשלם אותם, במיוחד אם היו לו מספר תיקים בהוצאה לפועל, אשר אלו גרמו לו לעיתים שלא לדווח על הכנסות כמו גם שלא לשלם כלל את חובותיו- הרי שהיום כבר מבינים שההתנהלות הזו של ירידה לחייו של החייב לא יהיה ממש יעיל. רק אם נבוא לקראתו ונאפשר לו לשלם את החובות באופן הגיוני נוכל באמת לסייע לו להשיב את החובות.

איחוד תיקים לתיק אחד מרוכז אשר בו מרוכזים למעשה כל החובות של החייב כאשר יהיה עליו לשלם תשלום אחד קבוע– עשוי לסייע לו מאוד בתשלום חובותיו.

איחוד תיקים – מה זה בעצם תורם לחייב?

כאשר נפתחים מול החייב מספר תיקים במקביל הרי שהוא מוצא את עצמו מתמודד מול כמה תיקים עם דרישות תשלום שונות אשר מעיקות מאוד על ההתנהלות שלו. כאשר החייב יודע כי עליו להתמודד עם תשלום חודשי אחד קבוע עבור כל התיקים יחד הרי שמדובר בהקלה משמעותית המאפשרת לו לעמוד בהחזרים הללו ולהשיב אט אט לנושים את המגיע להם.

יש במסלול של איחוד תיקים היגיון רב כאשר ברור כי רק כך יוכל החייב להשתלט על החזר החובות ולהשיב את חובותיו בתהליך ארוך אך עקבי.

היתרונות של הליך איחוד תיקים

ההליך של איחוד תיקים הינו הליך שהוא מאפשר הסדרת חובות בהיקפים קטנים אשר אינם מתאפשרים או שאינם מצדיקים את ההסדר באמצעות הליך של פשיטת רגל.

יתרון בולט נוסף במסגרת איחוד תיקים הוא כי ישנו פיקוח פחות הדוק על ההתנהלות של החייב והוא אינו חייב בדיווחים שוטפים כמו במסגרת של הליך פשיטת רגל.

משרד עורכי הדין של ניר נעים יספקו לכם את כל המידע בדבר האפשרויות העומדות לרשותכם כאשר אתם נקלעים למצבים כאלו של חובות מול נושים בהיקפים שונים.

לשאלות ולפרטים נוספים בנושא איחוד תיקים לחצו כאן